“İmam Hatipler Kapatıldığında Neredeydiniz”
Akit Gazetesi Yazarı Serdar Arseven, son günlerin tartışma konusu Dershanelerin kapatılması meselesi ve Basına sızdığı iddia edilen belgeler hakkında Kudüs TV ekranlarında değerlendirmelerde bulundu.
.

Şimdi dershanelerin kapatılmasına yüksek sesle karşı çıkanlara İmam Hatipler kapatılırken neredeydiniz diye soran Akit Gazetesi Yazarı Serdar Arseven, “Birincisi, ben Hizmet Cemaati’ne soruyorum; İmam Hatip Ortaokulları kapatılırken tavrınız ne oldu? Çünkü eğitim kurumu olduğu için böyle bir kıyaslama daha yerinde olur.

İkincisi, dershanelerin kapatılmasında yana olanlara ya da burada Hizmet hareketinin karşısında olanlara soruyu sorayım; o iktidarda AK Parti olmasaydı, diyelim ki MHP olsaydı, ya da başka bir parti olsaydı, dershaneleri kapatmak gibi bir harekete girişseydi, belli bir zaman da verseydi, böyle bir tartışma yaşansaydı; onların tavrı ne olurdu?

Bugünkü gibi dershaneler kapatılsın mı derlerdi, yoksa dershaneleri kapatmak isteyen hükümet için başka şeyler mi söylerlerdi?

Bunlar, pozisyonlara göre, durumlara göre farklı aynı konuda farklı tavır almayı doğrusu kendim için uygun bir tavır olarak görmüyorum” şeklinde konuştu.

“SİYASETE KARIŞMALARI DOĞRU DEĞİL”

“Derin devlet ki devlet, zaten derin bir yapı. Hangi devlete bakarsanız bakın bir derin tarafı var” diyen Arsever “Hizmet hareketi niye siyasete karışıyor? Siyasete karşıdır. Eğer siyasete karşıma diyorsanız, Cübbeli’ye de; niye siyasete karışıyorsun ve bu konuda görüş belirtiyorsun.  Hayır, bu memleketin kaderidir ve güçleri, organizasyonları nispetinde elbette yönlendirmek isterler” dedi.

Arsever sözlerini şu şekilde sürdürdü “MİT’te bir sızmadan bahsetmişti Hüseyin çelik, MİT’ten bunların sızdırıldığı söylendi. Her dönemde belli güçler, MİT’e de, diğer devlet kurumlarına sızarlar, devlet bu tür operasyonlar yaptırır. Ergenekon veya Balyoz davalı bu emsaldendir.  Buralarda sızdırılan belgeler herkes tarafından yayınlandı. 

Dershanelerin sebep değil, sonuç olduğunu düşünüyorum. Eğitim sistemindeki aksaklıkların faturasının dershanelerde olmadığın düşünüyorum. İlle de dershaneler kapatılacaksa böyle bir sürece gidilecekse, özel okula dönüştürülecekse bir çağrı yapılarak imkânı olanların özel okula kendiliğinden dönüşebilirler.”

KUDÜS HABER

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
06-12-2013 15:38
KÜRT FORUMU

Ali Akel: Kürt Sorunu İçin Tüm Çözümler Tartışılmalıdır

Abdurrahman Kurt: Kürt Sorunun Çözümünde Önemli Bir Aşamadayız

Abdurrahman Adıyanar: Kürtler Aldatılan Bir Millettir

Diğerleri »»
İSLAMİ UYANIŞ ve FİLİSTİN KONFERANSI

FİLİSTİN: İsmail Heniyye

FİLİSTİN: Ebu Merzuk

BAHREYN: Said Cihadi

Diğerleri »»
ANALİZ

Yeni Stratejik Eksen Canlanıyor

Abbas’ın Ürdün’de Ne İşi Var?

Siyonist İsrail 2020’ye Kadar Dayanabilecek mi?

Diğerleri »»
KUDÜS TV HABER PORTALI Hakkımızda  |  Programlar  |  Yayın Akışı  |  İletişim
Sosyal Medyada Biz
Twitter Facebook Mobile Rss Sitene Ekle Site Map
KUDÜS TV HABER PORTALI
Tüm Hakları Saklıdır © 2012
Sitede bulunan materyaller yasal olarak koruma altındadır. Alıntı yapmak istediğiniz zaman kaynak göstererek alıntı yapabilirsiniz.
Tasarım & Yazılım : Network